ساخت آلاچیق در تهران

ساخت آلاچیق در تهران

ساخت آلاچیق در تهران


ساخت آلاچیق شینگل و دکرا در تهران:

شرکت ساختمانی پایدار پیشه مجری ساخت و نصب انواع آلاچیق دکرا و شینگل در تهران
به سازه فلزی یا چوبی که معمولا سقف گنبدی شکل دارد آلاچیق گفته میشود که با نام‌های کلاه فرنگی و تارم نیز شناخته میشود.
الاچیق‌ها معمولا در باغ و باغچه، ویلا و پارک قرار داده میشود.
آلاچیق مکانی کوچک اما پر از آرامش برای دوری از مشغله‌های فکری و زندگی شلوغ روزانه است و فضای مفرحی را برای خانواده ایجاد میکند. این محیط آرام و ساکت به سبک‌های ندرن یا سنتی طراحی میشود.
برای اسکلت آلاچیق حتما توجه داشته باشید اگر آلاچیق فلزی است حتما از رنگهای پوشش دریایی یا اپوکسی استفاده شود . اگر آلاچیق چوبی است حتما از چوب ترمو استفاده شود .تا کیفیت و طول عمر آلاچیق بالا برود.

طراحی آلاچیق:

آلاچیق‌ها براساس سبک طراحی به چند دسته زیر طبقه بندی میشود.
پرگولا
زندگی
سنتی
مدرن
پرتابل یا آلاچیق‌های قابل حمل
باغی یا کلبه چوبی
آلاچیق سنگی

آلاچیق پرگولا:

پرگولا نوعی از آلاچیق است که سقف آن پوشیده نیست، در این آلاچیق‌ها از گیاهان بالارونده در کنار ستونها استفاده میشود که در طول زمان سقف کاملا پوشیده از گیاهان میشود و فضایی رویایی با بویی مطبوع را به ارمغان می‌آورد.

آلاچیق زندگی:

در الاچیق زندگی با استفاده از امکاناتی همچون مبلمان راحتی و رختکن فضا را جذابتر میکنند و استراحت دلپذیرتری خواهید داشت. این آلاچیق بسیار مناسب برای اقامت تابستانه است و اگر در ترکیب با استخر و آبنما باشد جذابیت آن دوچندان میشود.

آلاچیق سنتی:

آلاچیق‌های سنتی معمولا نمای چوبی دارند و از اشکال هندسی و منظم در طراحی آن استفاده میشود. سقف‌های شیروانی در این نوع آلاچیق ببشتر مورد استفاده قرار میگیرد اما سقف آلاچیق‌های سنتی میتواند انواع سفالی، الیاف طبیعی و نی، چوبی و یا گنبدهای آجری یا بتنی هم باشد.

آلاچیق مدرن:

الاچیق‌های مدرن معمولا با سقف‌های مسطح هستند، مکعبی شکل هستند، منحنی و یا اشکال هندسی نامنظم دارند. اسکلت آنها فلز است و در دکوراسیون آن از سبک مینیمال استفاده میشود.

آلاچیق پرتابل یا قابل حمل:

همانطور که از اسم این نوع الاچیق مشخص است،این آلاچیق‌ها ساختاری جمع شونده و سبک دارند، همچنین انعطاف پذیری بالایی باید داشته باشند تا برای هر مکانی مناسب باشند. سقف آلاچیق‌های قابل حمل از جنس پارچه‌های نایلونی است که سبک هستند و در برابر بارش مقاومند.

الاچیق باغی یا کلبه چوبی:

آلاچیق‌های باغی یا کلبه چوبی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت در باغ میباشد. این کلبه‌ها کاملا از چوب ساخته شده و مانند یک سوییت دارای امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق خواب و اتاق نشیمن میباشد و حس راحتی زیادی را در آن احساس میکنید.

آلاچیق سنگی: آلاچیق های سنگی تماما از سنگ طبیعی یا ساختمانی ساخته شده است و پرهزینه ترین نوع آلاچیق است. این نوع از آلاچیق‌ها دارای استحکام زیاد و ماندگاری بیشتر هستند.

1دیوارهای آلاچیق:

دیوارهای پارچه‌ای و حصیری در طراحی آلاچیق‌ها مورد استفاده قرار میگیرند.

2دیوارهای پارچه‌ای:

این دیوارها مانند پرده عمل میکنند و از تابش مستقیم نور خورشید له داخل آلاچیق جلوگیری میکنند.

3دیوارهای حصیری:
دیوارهای حصیری برای الاچیق، مناسب مکانهایی با آب‌وهوای گرم است. حصیر رطوبت را در خود نگه میدارد و وقتی باد ازمیان آن عبور کند هوایی خنک وارد محیط آلاچیق میشود.

طراحی متفاوت آلاچیق:

شما میتوانید بااستفاده از نورپردازی مناسب و استفاده از رنگها در سازه آلاچیق و استفاده از سقفهای متفاوت و خاص نمایی زیباتر به آلاچیق خود بدهید و فضای آرام و متفاوتی را تجربه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *