طراحی داخلی


طراحی داخلی ساختمان

هنر و دانش ارتقای محیط داخلی یک فضا برای ایجاد محیطی توام با آرامش و زیبا توسط طراحان داخلی صورت می پذیرد .کار این طراحان تحقیق ،برنامه ریزی و مدیریت در پروژه ها است. این شغل یک کار چند وجهی است که توسعه مفهومی ،برنامه ریزی فضا ،بازرسی سایت ، برنامه نویسی و تحقیق ،مدیریت ، اجرا طرح را بر عهده دارند .

مراحل کار یک طراح داخلی

جمع آوری اطلاعات و خواسته های کارفرما
قبل شروع یک طراح تمامی خواسته ها و علایق سفارش دهنده را بر اساس اولویت و اهمیت دسته بندی میکند .شما میتوانید از طراح خود بخواهید عکس هایی از نوع کار های قبلی خود به شما نشان بدهد تا مسیر انتخاب طرح راحت تر پیش برود و یا اینکه شما عکس هایی را به طراح خود نشان بدهید و او را متوجه خواسته خود کنید.

اطلاعات فنی
پس از صحبت طراح و کارفرما اطلاعاتی بدست می آید. و شما میتوانید یک ایده ذهنی در سر داشته باشید به فکر جزئیات نباشید در آخر تغییرات کم جزئیات به دست می آید. که به این شیوه کل به جز گفته میشود.

اجرای کار با دست (اسکیس)

در این زمان طراح یک طرح اولیه را با توجه به انچه شما در خواست کرده اید. و آنچه در ذهن دارد بر روی کاغذ اجرا میکند . این مرحله شامل تمامی جزئیات نمیشود. و ممکن است که در مراحل بعد کار تغییراتی را داشته باشد.

ارائه طرح دوبعدی و سه بعدی
در این زمان طراح شما با یک برنامه اصول نقشه کشی طرح دو بعدی را به شما نشان بدهد .
در طرح سه بعدی طراح تمرکز خود را به زیبا سازی توسط رنگ ،نور ،بافت ،….قرار میدهد تا کارفرما بهتر متوجه کار شود و هدف قبولاندن طرح به کارفرما است.

ارائه نقشه

در این مرحرله نقشه ها باید تکثیر شوند و در اختیار کارفرما قرار بگیرد. و اگر مشکلی در جزئیات نقشه وجود داشت طراح موظف است .که آنرا طبق خواسته مشتری اصلاح کند و یا او را مجاب کند.

تفاوت دکوراسیون و طراحی داخلی

ترکیب مبل ها ، لوستر ها ،فرش ها ،تابلوها ،رنگ آمیزی و رنگ دیوار ها بر عهده طراح دکوراسیون است. و طراحی و اجرای فرم داخلی ساختمان بر دوش طراح داخلی است . کار این دو با هم متفاوت است و نمیتوانند در کار یکدیگر دخالت بکنند.

رنگ آمیزی

1رنگ آمیزی به دو صورت متضاد یا هماهنگ صورت میگیرد.
2رنگ متضاد این طور است .که شما وقتی از یک رنگ سرد برای عناصر اصلی خانه استفاده میکنید.
برای رنگ دیوار ها از رنگ های گرم استفاده میشود.
همچنین رنگ هماهنگ به این صورت است. که رنگ های قسمتهای مختلف و عناصر اصلی یک خانه یک هارمونی باهم دارند.
از رنگ های خیلی تیره و تند استفاده نکنید زیرا خیلی زود چشم شما را میزند. و برای شما مایوس اور میشود . به غیر از اضافه شدن هزینه دوباره برای شما نتیجه ای نخواهد داشت .

نمای درب و پنجره
درب و پنجره ها در دید اول یک کار هستند. شما قبل از ورود به یک خانه با درب آن مواجه میشوید. و این دید میتواند انرژی مثبت را به شما بدهد. پس برای زیبایی کار را از همان ابتدا زیبایی را در نظر بگیرید .

دیوارها

دیوار هایی تمیز همراه با رنگی زیبا و آرامش بخش و یا نگاره های زیبا نظر هر بیننده ای را جذب میکند. .دیوار های گچ بری شده همراه با تزیینات فلزی یا پلاستیکی طرفداران خود را دارند .که میتوانند جو خانه شما را بهتر بکنند. استفاده از رنگ های روشن هم به بزرگ دیده شدن خانه و هم حس آرامش کمک می کند. و رنگ های تند از جذابیت کار میکاهد .

پوشش سقف ها و کف

سقف های کاذب امروزه در دل مردم بسیار جا پیدا کرده اند .و داشتن هزینه های مناسب و نصب راحت تر از مواردی هستند که باعث این انتخاب میشوند. این سقف ها رابیتس ،اندود ،کناف ،آکوستیکت ،تایل ،دامپا وسقف های چوبی از جمله سقف های کاذب به شمار میروند .

طراحی محل های اداری و کاری

در جامعه امروزی نه تنها خانه ها بلکه شرکت ها و ادارجات هم به دنبال محیطی زیبا و همراه با آرامش هستند. تا هم خود و کارکنان در رفاه مشغول به کار باشند. و هم در جذب مشتری تاثیر گذار باشد. طراحی های مینیمال و مدرن میتواند گزینه ای مناسب باشند.

سخن آخر

تغییر ویژگی های یک محل که هم کاربردی باشد. و هم شیک برای خیلی از افراد یک آرزو است .اما با انتخاب یک طرح و مشورت با طراح میتوان آنرا یک آرزو ندانست .مدرن یا سنتی ،سبک گرم یا سرد همه مواردی است که طبق سلیقه شما انتخاب میشود. و طراح باتوجه به آنها طرح شما را میچیند .زیبایی خانه شما بازتابی از شخصیت شما است. خانه شما محلی برای شما و خانواده تان است. که میتواند باعث افتخار و ایجاد انرژی مثبت برای شما باشد .پس زیبایی خانه را دست کم نگیری. و درصدد بیشتر شدن آن باشید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *